لطفا صبر کنید ...

خستگی چشم و 10 راه برای درمان

فروردین ۱۱, ۱۳۹۷ توسط مدیریت0
Eye-fatigue-and-10-ways-to-cure-2.jpg

خستگی چشم و 10 راه برای درمان

خستگی چشم در اثر مطالعه و نگاه کردن به صفحه کامپیوتر را چگونه درمان کنیم؟رفع خستگی چشم کودکان در اثر مشاهد تلوزیون و انجام بازی های کامپیوتری

خیلی پیش اومده که هنگام کار و مطالعه دچار خستگی چشم شده باشید خستگی چشم در اثر عوامل مختلفی ایچاد میشود شما میتوانید با انجام کارهایی ساده ودرمان های خانگی خستگی چشم را رفع کنید.این مشکل ممکن برای کودکان در اثر نگاه کردن مداوم به تلوزیون نیز ایجاد شود و مالش دادن چشم و قرمزی چشم در چشم کودکان از نشانه های خستگی چشم هستند . خستگی چشم و 10 راه برای درمان آن در اینجا مطرح شده که با انجام این راه حل های ساده کمتر دچار خستگی چشم شوید

تغییرات در سلامت چشم شما ممکن است به تدریج رخ دهد و شما ممکن است نشانه های واضح بیماری را نداشته باشید. مهم این است که چشمان شما به طور مرتب توسط یک متخصص اپتومیست و دیگر متخصصان مراقبت از چشم مراقب باشند. بیشتر مشکلات بینایی قابل اجتناب است و یا می توانند درمان شوند. شما میتوانید با این  اقدامدامات سعی کنید چشمان خود را سالم نگه دارید

در اینجا 10 اقداماتی که می توانید برای حفظ سلامتی خود انجام دهید عبارتند از:

هنگامی که در خارج از منزل هستید، کلاه و عینک آفتابی را بپوش نور نور فوق العاده می تواند به چشم شما آسیب برساند و در دراز مدت منجر به شرایط چشم مانند آب مروارید شود.

حفاظت از چشم

حفاظت چشم خود را در محل کار  بپوشانید شصت درصد از تمام آسیب های چشم در محل کار رخ می دهد. شغل هایی که شامل حمل مواد شیمیایی خطرناک و یا استفاده از ماشین آلات برای برش، تمرین، خرد کردن، چکش، ماسه، اسپری یا جوش، احتمال آسیب های چشم را افزایش می دهد.

به طورمنظم  چشم خود را به چشم پزشک نشان دهید  بررسی های منظم ممکن است به تشخیص مشکلات در مرحله اولیه کمک کند، که بدین معنی است که شما به طور بالقوه می توانید درمان کنید تا آسیب دائمی به چشم شما نرسد.

محافظت از چشم هنگام ورزش 

محافظت از چشم هنگام ورزش  آسیب های چشم را کاهش میدهد به راحتی می تواند هنگام ورزش هایی مانند شمشیربازی، اسکواش یا ورزش های با سرعت بالارخ دهد. همچنین در حین دوچرخه سواری، چشم خود را از پرتابه های جاده ای محافظت می کند.

خستگی چشم و 10 راه برای درمان
خستگی چشم و 10 راه برای درمان

ترک سیگار عوارض سیگار کشیدن تمام بدن شما را شامل می شود، از جمله رگ های خونی که خون و مواد مغذی را به چشمان شما عرضه می کنند. اگر سیگاری هستید، خیلی دیر نیست که سلامت چشم خود را با ترک آن بهبود دهید.

به یک رژیم سالم و ورزش منظم خوردن غذاهای تازه، سالم و ورزش به طور مرتب کمک می کند تا رگ های خونی، چشمی و بدن خود را به شکل خوبی نگه دارید

از آسیب های چشم در خانه اجتناب کنید. هنگام استفاده از ابزارهای برق یا مواد شیمیایی یا مراقبت از چشم در هنگام مراقبت از خانه، بازسازی و یا کار در باغ، از محافظ چشم استفاده کنید.

کنترل قند خون و فشار خون

کنترل قند خون و فشار خون و سطح کلسترول را کنترل کنید. نگه داشتن قند خون، فشار خون و سطح کلسترول پایین کمک می کند تا چشمان شما و بقیه بدن خود را سالم نگه دارید.

هنگام کار در مقابل رایانه خود، وقفه های منظم را انجام دهید. نشستن در رایانه باعث ایجاد چشم خسته می شود و می تواند باعث آسیب دیدگی شما شود. عضلات را ببندید و برخی از تمرینات چشم را امتحان کنید تا ماهیچه های چشم خود را آرام کنید.

اطمینان حاصل کنید که روشنایی مناسب دارید. هنگام خواندن یا کار در رایانه، چراغ های خود را به درستی تنظیم کنید. نور کم یا چراغ های درخشان می تواند سبب آسیب شود

مواد سالم و خوب بخور

سلامت چشم با مواد غذایی بر روی میز شما آغاز می شود. مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا 3، لوتئین، روی و ویتامین های C و E ممکن است برای جلوگیری از مشکلات بینایی مرتبط با سن مانند دژنراسیون ماکولا و آب مروارید کمک کند. برای دریافت آنها، میز خود را با:

سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، کلم و کلث
ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی های چرب دیگر
تخم مرغ، آجیل، لوبیا و دیگر منابع پروتئین غیر گوشتی
پرتقال و دیگر مرکبات و یا آب میوه
صدف و گوشت خوک

یک رژیم غذایی متعادل نیز به شما کمک می کند وزن خود را حفظ کنید. این کاهش شانس خود را از چاقی و بیماری های مرتبط با آن مانند دیابت نوع 2 که عامل اصلی نابینایی در بزرگسالان است، کاهش می دهد.

  ترک سیگار

این باعث می شود که شما بیشتر به آب مروارید، عصب بینایی و دژنراسیون ماکولا آسیب برسید. اگر قبل از شروع مجدد تلاش کرده اید عادت کنید، آن را نگه دارید. بار دیگر شما سعی می کنید که ترک کنید، بیشتر احتمال دارد که شما موفق شوید. از دکتر خود کمک بخواهید

عینک آفتابی را بزنید

عینک آفتابی به محافظت از چشم های شما از اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید کمک می کند. قرار گرفتن در معرض UV بیش از حد باعث افزایش احتمال آب مروارید و دژنراسیون ماکولا می شود.

عینک آفتابیکه 99 تا 100 درصد از اشعه های UVA و UVB را مسدود می کند. لنزهای Wraparound به محافظت از چشم شما از طرف کمک می کند. لنزهای پلاریزه در هنگام رانندگی، جلوه ای از نور را می گیرند

اگر شما از لنزهای تماسی استفاده می کنید، برخی از محافظ های UV را ارائه می دهند. هنوز یک ایده خوب برای پوشاندن عینک آفتابی برای لایه اضافی است.

از عینک ایمنی استفاده کنید

اگر از کارهای خطرناک یا هوا در محل کار یا خانه استفاده می کنید، عینک های ایمنی یا عینک های محافظ را بکارید.

ورزش هایی مانند هاکی روی یخ، racquetball، و لاکراس همچنین می تواند منجر به آسیب های چشم شود. محافظت چشم را بپوش کلاه با ماسک های محافظ و یا عینک های ورزشی با لنزهای پلی کربنات چشم های شما را محافظت می کند.
از دور به صفحه کامپیوتر نگاه کنید

خستگی چشم و 10 راه برای درمان
خستگی چشم و 10 راه برای درمان

بیش از حد طولانی شدن درنگاه کردن به  یک کامپیوتر یا صفحه نمایش تلفن باعث عوارض زیر میشود:

خستگی چشم
بینایی تار
مشکل تمرکز در فاصله
چشم های خشک
سردرد
گردن، پشت و درد شانه

برای محافظت از چشمانتان:

اطمینان حاصل کنید که عینک شما مطمئن و سالم است و از جای معتبر خریداری کنید
اگر فشار چشم شما از بین نرود، با عینک فروشی صحبت کنید.
صفحه نمایش را حرکت دهید تا چشمان شما با سطح بالای مانیتورهم سطح باشند. این به شما اجازه می دهد کمی در صفحه نمایش نگاه کنید.
سعی کنید برای جلوگیری از انعکاس نور از پنجره ها و چراغ ها. در صورت لزوم از یک صفحه نمایش ضد انعکاس استفاده کنید.
یک صندلی راحت و حمایتی را انتخاب کنید موقعیت آن را به طوری که پای خود را بر روی کف مسطح است.
اگر چشمان شما خشک هستند، بیشتر چشم ببندید.
چشمان خود را هر 20 دقیقه باز کنید 20 ثانیه به 20 ثانیه نگاه کنید. حداقل هر 2 ساعت این کار را کنید و یک مکث 15 دقیقه ای داشته باشید.

 منظم چشم پزشک خود را ببینید

همه افراد نیاز به معاینه منظم چشم، حتی کودکان کوچک دارند. این به محافظت از بینایی کمک می کند و به شما امکان می دهد که بهترین ها را ببینید.

امتحانات چشم نیز می تواند بیماری هایی مانند گلوکوم را پیدا کند که علائم ندارد. مهم است که آنها را در اوایل قرار دهید، زیرا که درمان آنها آسان تر است.

بسته به نیازهای بهداشت چشم شما، می توانید یکی از دو نوع پزشک را مشاهده کنید:

چشم پزشکان کسانی هستند که در مراقبت از چشم تخصص دارند. آنها می توانند مراقبت های کلی چشم، درمان بیماری های چشم را انجام دهند و عمل جراحی چشم را انجام دهند.

متخصصان اپتومتری پس از دانشگاه دارای 4 سال آموزش تخصصی هستند. آنها مراقبت کلی چشم و درمان شایع ترین بیماری های چشم را ارائه می دهند. آنها عمل جراحی چشم را انجام نمی دهند.

امتحان جامع چشم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

صحبت کردن درباره سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی شما
تست بینایی برای دیدن اینکه آیا شما در حال نزدیک شدن، دوربینی هستید، آستیگماتیسم (قرنیه منحنی که دید را تار می کند) یا پیش دیابتی (تغییرات بینایی مرتبط با سن)
تستها برای اینکه چشمانتان چطور با هم کار کنند
فشار چشم و عصب بینایی برای بررسی گلوکوم آزمایش می شود
بررسی خارجی و میکروسکوپی چشمان شما قبل و بعد از dilatiation

شما ممکن است به آزمایش های دیگری نیاز داشته باشید.

 منبع:جراحی قرنیه


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین اخبار

logo-white-footer

سایت تخصصی پیوند قرنیه با معرفی مجرب ترین پزشکان جراحی چشم همواره سعی بر آن دارد تا به بیماران در فرآیند درمان کمک نماید و مسیر درمان را برای آنها سهل و هموار کند.مقالات تخصصی پیوند قرنیه و جراحی چشم توسط متخصصان ارائه میگردد.
امروزه متخصصان جراحی چشم، عمل پیوند قرنیه را با دستگاههای پیشرفته به راحتی انجام می دهند.عمل پیوند قرنیه با لیزر در سالهای اخیر بسیار رایج شده است.مقالات متعددی در این زمینه در سایت پیوند قرنیه منتشر شده برای آگاهی بیشتر توصیه می کنیم مطالعه نمایید